Первомайский Д\С № 4 "Дюймовочка"
 
.





Доктор радить, консультує, інформує

 

 
 
Профілактика гострих респіраторних захворювань у дітей, які часто хворіють. Лікування та профілактика риніту.
 
          Зовні ГРЗ можуть проявляти себе нежиттю, кашлем, почервонінням горла, загальною слабкістю, підвищенням температури, відмовою від їжі. У дітей, які часто хворіють може бути один симптом, наприклад, постійний кашель або покашлювання, виділення з носа, при цьому температура може бути цілком нормальною.
           Нормальна робота імунної системи залежить від злагодженої взаємодії всіх її складових. Цьому можуть заважати певні фактори: спадковість, екологія, стреси, невірне харчування, умови життя і багато іншого. Є діти, які майже не хворіють, а якщо захворіли, то швидко видужують. Це свідчить про те, що їх імунна система здатна ефективно видаляти вірус з організму.
            Імунітет дітей, що часто хворіють, не просто ослаблений, а істотно змінений – імунна система більше продукує алергічні реакції; погано розпізнає збудників хвороб; імунна відповідь на появу вірусу недостатньої сили або відсутня.
             Батькам дітей, які часто хворіють, необхідно звернутися до лікаря – педіатра, а також продовжити або розпочати профілактичні заходи, до яких можна віднести: розпорядок дня, раціональне харчування, загартовування і т.д.
             Розпорядок дня має відповідати вікові дитини. Оскільки діти швидко втомлюються, для них необхідним є повноцінний відпочинок, який забезпечить сон. Для дітей дошкільного віку обов’язковим є денний сон.
              Одна з обов’язкових умов збереження і підтримки здоров’я дітей – раціональне харчування. У щоденний раціон мають входити свіжі овочі, фрукти й ягоди.
               Найбільш результативний шлях профілактики простудних захворювань – загартовування холодом. Починати його краще в літній період, і продовжувати весь наступний час.
               Не варто допускати хвору дитину до дитячого колективу, навіть якщо захворювання проходить у легкій формі. Хвора дитина – потенційне джерело хвороб для інших дітей, у яких вона може проходити набагато складніше.
               Але що робити в ситуації, коли ось-ось дитина захворіє або підхопила якийсь вірус?
               У більшості випадків висока захворюваність грипом і ГРВІ ( як і будь-якими іншими вірусними та бактеріальними інфекціями ) супроводжується послабленим імунітетом. З іншого боку будь-яка хвороба наносить удар по імунній системі та послаблює її. Недостатність імунітету істотно полегшує розвиток будь-якої інфекції, а вона у свою чергу з часом послаблює імунітет.
                Перспективними для широкого профілактичного використання вважаються індуктори інтерферонів – засоби, що викликають вироблення в організмі відповідних інтерферонів. Тому препарат, що поєднує властивості індуктора інтерферону та імуномодулятора, буде найоптимальнішим для профілактики вірусних інфекцій, особливо в умовах імунодефіциту.
                Слід розуміти, що імунітет потрібно не стимулювати, а укріплювати, тому будь-яке втручання в цю складну систему, тим більше під час її розвитку та становлення, може невиправно зашкодити організму дитини. Отже, призначати препарати, які впливають на імунну систему повинен лише лікар.
 
ПОРАДИ МЕДИЧНОЇ  СЕСТРИ,ЩОДО ГІЄНИ ДИТИНИ.
Починаючи з чотирьох років, дитина має навчатися самостійно мити обличчя, вуха, верхню частину грудей і руки до ліктів, а з 5 – 7-річного віку – обтиратися до поясу. Варто допомогти дитині після вмивання гарно розтертися рушником до відчуття приємної теплоти.
        Перед сном обов’язковим є миття ніг, тому що на них дуже сильно потіє шкіра і накопичується бруд. Якщо не мити ноги щодня, носити брудні шкарпетки , панчохи, то це все сприяє появі попрілостей і натирань, а також може привести до виникнення грибкових захворювань.
        Рекомендується старанно мити волосся, тому що на ньому накопичується багато шкірного жиру, бруду і пилу. Обов’язковою є гігієна нігтів на пальцях рук і ніг. Під довгими нігтями, зазвичай, накопичується бруд і видалити його важко, тому раз на тиждень їх необхідно обережно підрізати. Але в жодному випадку не можна гризти нігті!
        Особливої уваги вимагають руки та їх чистота. Дитині мають пояснити, що руками вона тримає різні предмети: олівці, ручки, м’ячі, книжки, іграшки; гладить тварин; торкається різних предметів у туалетних кімнатах. Бруд, часто невидимий, що знаходиться на цих предметах, залишається на пальцях. Якщо брати немитими руками продукти харчування, то бруд потрапляє спочатку до рота, а потім до організму. Тому необхідно мити руки перед їжею, після відвідування туалетної кімнати, після будь-якої іншої діяльності та перед сном.
         Дитина має стежити за чистотою зубів і доглядати їх, оскільки стан зубів впливає на здоров’я, настрій, міміку і поведінку людини. Дуже важливо своєчасно почати догляд за порожниною рота і зубами дитини. Дитина має чистити зуби вранці й обов’язково увечері перед сном.
          Із раннього віку необхідно привчати дитину користуватися носовою хустинкою. Варто пояснити, що під час кашлю чи чхання з носоглотки виділяється велика кількість мікробів і, якщо не користуватися хустинкою, то разом із бризками відбувається зараження оточуючих.
           Хустинки мають буди завжди чистими. Змінювати їх необхідно щодня, навіть, якщо вони не були використані. Витирати рот, обличчя або перев’язувати подряпину треба лише чистою хустинкою.
           Дитина дошкільного віку легко піддається вихованню завдяки розвиненому відчуттю наслідування, спостережливості, допитливості та потреби в самостійних діях. Тому необхідно використовувати ці властивості дитини при прививанні їй гігієнічних навиків.

Доктор радить, консультує, інформує: інфекційні хвороби.