.

Навчальний процес

Програма виховання і навчання дітей від 2 до 7 років

«Дитина»

Програма містить орієнтовний зміст виховання і навчання дітей віком від трьох до семи років, метою яких є становлення особистості дитини через розвиток її психічних процесів.
Програма спрямована на гуманізацію виховного процесу; узгодження колективних, групових та індивідуальних форм і методів роботи. Переважає орієнтація на індивідуальну роботу з дітьми в усіх вікових групах. При цьому враховуються висновки психологічної науки про роль різних видів діяльності та їх використання в роботі з дітьми різного віку, простежується зв'язок з традиціями народної педагогіки, фольклором, видами національного та світового мистецтва. Враховує вона і принципи інтеграції, системності, комплексності.

Порівняно з попереднім виданням цей варіант посібника суттєво оновлено: значно змінено структу­ру викладу методичних рекомендацій, внесено нові розділи — «Зростає особистість», «Народознавство в роботі з дошкільниками», «Психолог у дошкільному навчальному закладі». Зміст усіх розділів доповнено згідно з державними освітніми стандартами.

Відкривається програма розділом «Сім'я і дитячий садок», у якому охарактеризовано специфіку і взаємозв'язок родинного і суспільного виховання. Матеріал викладено з урахуванням вікових особливостей дитини (розділи «Наші малята», «Дослідники, чомусики», «Наша старша група», «Від гри до навчання»). Найтиповіші для кожної вікової групи психологічні причини труднощів і відповідні доцільні педагогічні впливи розглядаються у розділі «Діти, які потребують допомоги батьків та вихователів».

Методичні рекомендації до програми виховання і навчання «Дитина» розраховані в основному на педагогів дошкільних навчальних закладів, які вже працюють за вказаною програмою. Разом із тим ці методичні рекомендації можуть бути використані й іншими працівниками дошкільної освіти або тими, хто хоче розширити свої знання з питань розвитку дітей від 3 до 7 років.

У пропонованому посібнику відповідно до сучас­них державних пріоритетів систематизовано і пред­ставлено методичні рекомендації та практичні поради щодо втілення програми «Дитина» в практику робо­ти дошкільних навчальних закладів.

Увага авторського колективу була спрямована перш за все на підсилення тенденції особистісно орі­єнтованої, гуманістичної освіти та психологізації пе­дагогічної роботи з дошкільниками. Окрім цього, до кожного розділу включено специфічні відомості, що складають своєрідність даної програми. Наприклад, у розділі «Організація роботи в групі дошкільного на­вчального закладу» містяться поради щодо організації роботи в різновікових групах. У розділі «Віконечко в природу» розміщено інформацію про здійснення пе­дагогічної роботи в осередках, зокрема на екологічних стежинах. У розділі «Мова рідна, слово рідне» вка­зується, які літературні твори рекомендовані дітям то­го чи іншого віку і як користуватися хрестоматією « 3олотий колосок ».

Виховання дитини - є головним та першочерговим завданням.

Методи виховання не тільки дозволяють сформувати повноцінну гармонійну, зрілу особистість, іноді вони стають причинами виникнення багатьох психологічних комплексів. Усе залежить від правильного використання способів виховання.

Важливу роль при виборі методів виховання має стиль поведінки дорослого, який може бути авторитарним, легковажним і демократичним.

Виховна робота в нашому закладі орієнтирується на особистість дитини, її потреби та інтереси.

Ось декілька висловів відомих людей про виховання. Прочитайте та замисліться разом із нами!

Л. Толстой

Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники.
Т. Фулпер

Учень ніколи не перевершить учителя, якщо бачить у ньому зразок, а не суперника.
В. Бєлінський

Після хліба найважливіше для народу - школа.
Ж. Дантон

Ніколи не соромся запитувати про те, чого не знаєш.
Арабське прислів’я

Я знаю, що нічого не знаю.
Сократ

Чим більше знаєш, тим більше можеш.
Е. Абу

Учітеся, брати мої, думайте, читайте.
Т. Шевченко

Освіта - скарб; праця - ключ до нього.
П. Буаст

Неможливо виростити повноцінну людину без виховання в ній почуття Прекрасного.
Р. Тагор

Крапля довбає камінь не силою, а частим падінням, так людина стає вченою не силою, а частим читанням.
Овідій

Із найбільш диких лошат виходять найкращі коні, аби тільки їх як слід виховати й виїздити.
ПлутархЯкщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учня, він - досконалий учитель.
Л. Толстой

Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники.
Т. Фулпер

В. Бєлінський

Після хліба найважливіше для народу - школа.
Ж. Дантон

Ніколи не соромся запитувати про те, чого не знаєш.
Арабське прислів’я

Я знаю, що нічого не знаю.
Сократ

Чим більше знаєш, тим більше можеш.
Е. Абу

Учітеся, брати мої, думайте, читайте.
Т. Шевченко

Освіта - скарб; праця - ключ до нього.
П. Буаст

Неможливо виростити повноцінну людину без виховання в ній почуття Прекрасного.
Р. Тагор

Овідій

Плутарх

Виховання - велика справа: воно вирішує долю людини.
В. Бєлінський

Виховання - велика справа: воно вирішує долю людини.