Первомайский Д\С № 4 "Дюймовочка"

 





Сторінка музкерівника

   Малахова Наталя Миколаївна, музичний керівник,       педагогічний стаж - 33 роки.

 

Педагогічне кредо :

Кожна дитина - це багатогранний діамант , який обов"язково заграє усіма барвами веселки коли потрапить до рук майстра .

 

Музичний керівник – творчий педагог, відмінно володіє методикою музично-естетичного виховання дітей, проводить цікаві і чудово підготовлені свята і музичні заняття, з захопленням вчить дітей співу, танцям.Музичне виховання і навчання не тільки духовно впливає на дітей, а й зміцнює їх фізичні сили. Музика створює життєрадісний настрій, підвищує тонус м’язів, активізує діяльність всього організму.Змінюється постава дитини, коли він рухається під красиву танцювальну музику, польотним стає його біг під легку акцентовану музику, в процесі співу розвивається дихання, зміцнюються голосові зв′язки. Музика використовується дітьми в різних іграх. Знайомі пісні часто звучать в сюжетно-рольових іграх: можна заспівати колискову ляльці або потанцювати, наспівуючи веселу мелодію. Пісня організує дії, виразність, ритмічність рухів, дозволяє висловити почуття і настрої, що виникають в ході гри. У нашому дитячому закладі обладнаний музичний зал, в якому діти займаються музикою, танцями; отримують елементарні навички гри на музичних інструментах; вчаться слухати і розуміти класичну музику. У музичний зал приходять діти на цікаві дозвілля та розваги; тут проходять урочисті свята та забави.Свято – це своєрідний підсумок певного періоду загальної роботи з дітьми. Урочиста обстановка, святкове оформлення залу, казкові персонажі, участь у хороводах, іграх, забавах породжує якраві враження у дитини.Отже, музичне заняття – необхідний компонент підготовки дітей до школи.

 

 

Дитина має артистичні здібності

Якщо:
З легкістю спілкується з іншими дітьми і дорослими
З великим бажанням виступає перед аудиторією
Вміє добре викладати свої думки
Прагне викликати емоційні реакції у інших, коли із захопленням щось розповідає
Часто виражає свої почуття мімікою, жестами, рухами
Змінює тональність і вираження голосу, мимоволі наслідуючи людину, про яку розповідає
Легко копіює чиїсь пози, вираз обличчя і тому подібне
Пластично і органічно рухається.Любить і розуміє значення красивого одягу, вбрання для створення образу

 

Дитина має музичні здібності

 Якщо: ·

Впізнає мелодії
Почувши музику, із задоволення підспівує або поспішає танцювати під неї
При співі або грі вкладає у виконання почуття і емоції
Розуміє і може описати словами характер і настрій музики
Самостійно наспівує почуті мелодії
Швидко і легко повторює ритм і мелодію
Вигадує власні мелодії
Навчився або вчиться грати на якому-небудь музичному інструменті

Має музичні переваги щодо вибору діяльності. 

 

 Хореографія в нашому садку   

      Заняття хореографією сприяють розвитку координації рухів, просторового орієнтування. Діти оздоровлюються і підвищують життєвий тонус, багато дошкільнят долають сором'язливість, вчаться співпрацювати у колективі.


Саме танець допомагає дитині розкритися, а часом утвердитися в середовищі однолітків.

Головна мета занять з хореографії - це:
- Пробудження у дітей прагнення до прекрасного та інтересу до музичної і танцювальної творчості;
- Посилення емоційної чуйності та творчої активності;
- Знайомство дітей з танцювальною культурою свого народу і народів інших країн;
- Розвиток образного мислення та уяви.

Заняття з дітьми проводить музичний керівник  Малахова Наталя Миколаївна.

Хореографія для дошкільнят : навіщо і як ?

Останнім часом мистецтво танцю посіло чільне місце в системі художньої освіти дошкільнят. Навчати свою доньку або сина у хореографічній студії нині модно і престижно.

Уроки танцю суттєво впливають на формування індивідуальності дитини, спричинюють її глибокі внутрішні зміни . щоб найповніше застосувати різноманітні розвивальні можливості хореографічного заняття, слід пам’ятати, що уроки танцю, це передусім, уроки мистецтва, яке є могутнім чинником становлення емоційно-особистісного життя людини. На жаль, чимало дорослих вважають танець лише своєрідної гімнастикою. Між тим, виховання емоційності, духовності – найважливіший аспект хореографічних занять.

Існує думка: чим раніше розпочати формування фізичних умінь, потрібних для        

                  мистецтва хореографії, тим більшого успіху буде досягнуто.

Чимало викладачів, зважаючи на таку ідею, заради творчої самореалізації або високої оцінки збоку керівництва та батьків ставлять за мету створення танців для показових виступів. Вихованці для таких спеціалістів є лише своєрідним матеріалом (як фарби для художників), а уроки цих педагогів передбачають вивчення складних для малят рухів і отримання дітьми фізичного та нервового навантаження. Чи отримує дитина задоволення від таких занять? Чи покращується її здоров’я, чи розвиваються творчі здібності у той час, коли її змушують виконувати непосильні завдання?. Звісно ж, ні. Адже здоров’я дитини залежить від фізичного та емоційного комфорту.

Тому не варто добиватися швидкого зовнішнього результату за будь-яку ціну. Пам’ятаймо: головне – не нашкодити здоров’ю дитині.

 

                         ПОРАДИ БАТЬКАМ

  • НЕ ОБМЕЖУЙТЕ розвиток дитини надто ранньою хореографічною спеціалізацією. Коли дитині 3-5 років, ви не можетепередбачити, чи схоче     вона стати артистом балету.
  • НЕ ОЧІЙКУЙТЕ від занять хореографією швидкого зовнішнього результату. Правильно оцінюйте психофізіологічні можливості дитини. Наслідком занять має бути поступовий розвиток її здібностей.
  • НЕ СМИКАЙТЕ дитину під час занять, якщо вам здається, що вона порушує дисципліну або неточно повторює рухи за педагогом. Поважайте її творчість, не руйнуйте радісну, безпечну атмосферу заняття.
  •  НЕ ВВАЖАЙТЕ свого малюка «жахливою дитиною». Ваша донька або син – це маленьке диво.